Sındıraç Hukuk Bürosu ve Arabuluculuk

Avukat Beyza Sındıraç


Basından: Üç saatte adalet: Arabuluculuk

Sındıraç Hukuk Bürosu’nun kurucusu olan Sayın Avukat Beyza Sındıraç 1991-1993 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi’nde  Tıbbi Laboratuvar Fakültesi’nde eğitiminin ardından, 1993-1997 yılları arasında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Hukuk eğitimini de başarıyla tamamlamıştır. 

 

Mezuniyetinin hemen akabinde Özel Hukuk alanında yüksek lisans eğitimine devam eden Avukat Beyza Sındıraç, aynı zamanda  Avukatlık Stajını Duayen AVUKAT BURHAN APAYDIN ‘ın  hukuk bürosunda yapmıştır.

 

Avukatlık mesleğinin ilk yıllarında ,Medeni Hukuk Profosörü  Avukat Cevdet Yavuz ve Uluslararası Hukuk Profesörü  Avukat Cemal Şanlı ‘nın Hukuk Bürosunda çalışmıştır.

 

2001 senesinde, Amerika’ nın Newyork Eyaletinde; The State University of Newyork (SUNY) Üniversitesi’nde Deniz Hukuku eğitiminin yanısıra Newyork eyaletinde çeşitli hukuk bürolarında çalışma fırsatı yakalamıştır.

 

Türkiye’ ye dönüşü ile birlikte Kalkavan Şirketler Grubu ve Turkon Holding A.Ş. Hukuk Müşaviri olarak uzun yıllar  Deniz Ticaret Hukuku , Ticaret Hukuku ve Turizm Hukuku alanlarında çalışmıştır.

 

2013 senesinde, Üniversal Hastaneler Grubu Holding A.Ş. Hukuk Müşaviri görevini kabul ederek, Sağlık Hukuku ve Yabancıların Türkiye de ki yatırımları konusunda hukuki hizmetlerde bulunmuştur.

 

Avukat Beyza Sındıraç halen İstanbul Barosuna bağlı olarak kurucusu olduğu Sındıraç Hukuk Bürosunda Avukatlık mesleğini  icra etmektedir.

 

Ticaret Hukuku, Ceza Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Aile Hukuku (Boşanma, Velayet, Nafaka, Miras) Borçlar Hukuku, İş Hukuku, Deniz ticaret hukuku, Fikri ve Sınai Haklar, Sağlık Hukuku,Tazminat ve Sorumluluk Hukuku, Elektronik Ticaret Hukuku, Bilişim Hukuku alanlarında faaliyet göstermektedir.

 

Aynı zamanda Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Arabulucular siciline kayıtlı olarak resmi arabuluculuk görevini yerine getirmektedir. Arabuluculuk Gönüllüleri Derneği üyesidir.

 

CMK Avukatlığı görevinin yanı sıra “Kadına yönelik şiddet ve koruma tedbirleri” konusunda pek çok eğitime katılmış olup,bu alanda da faaliyet göstermektedir.

 

Sındıraç Hukuk Bürosunun temel çalışma prensipleri; Avukatlık mesleğinin gerektirdiği özen, dürüstlük ve güven ilkeleridir. Bu ilkeler ışığında; müvekkillerimizin haklarını meslek etiğine yakışır şekilde korumak, sonuç odaklı çalışmak ve kaliteli hizmet sunmak en önemli amacımızdır.

 

EKİBİMİZ;

 

  • 5 Avukat
  • 1 Stajyer Avukat
  • 1 Operasyon Yöneticisi
  • 3 Takım Lideri
  • 1 Muhasebe
  • 1 IT Personel
  • 26 Personel
  • 2 Destek Ekip

olmak üzere toplam 40 kişiden oluşmaktadır.